Nie żyje Barbara Rożyńska - Szumska, wieloletnia dyrektor grodziskiego szpitala

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Nie żyje Barbara Rożyńska - Szumska, wieloletnia dyrektor grodziskiego szpitala.

Barbara Rożyńska - Szumska była wieloletnim Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz ordynatorem oddziału neonatologii. Dała się poznać jako wyjątkowo oddany lekarz. Jednym z największych wyzwań podczas kadencji Dyrektora, z którym przyszło Jej się zmierzyć, była rozbudowa grodziskiego szpitala, który zmodernizowano i dostosowano do unijnych standardów.

Nieustannie zabiegała o doposażanie szpitala oraz pozyskiwanie wykwalifikowanych lekarzy. Swoją pracą i bezgranicznym zaangażowaniem oraz determinacją, wielokrotnie udowodniła, że służba zdrowia i troska o nasz grodziski szpital były dla niej priorytetem.

Za zaangażowanie i działalność społeczną w 2018 roku została odznaczona Medalem "Zasłużony dla Miasta i Gminy Grodzisk Wielkopolski".

Dyrekcja oraz personel Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej składają rodzinie oraz najbliższym głębokie wyrazy współczucia z powodu śmierci śp. Barbary Rożyńskiej - Szumskiej.

- Z wielkim smutkiem i żalem przyjąłem dzisiejszą poranną wiadomość o śmierci Pani Barbary Rożyńskiej-Szumskiej, która była przede wszystkim lekarzem, oddanym całym sercem swojej pracy i pacjentom. Ceniła pracę z ludźmi, a jako lekarz neonatolog, opiekę nad swoimi najmłodszymi pacjentami - nowonarodzonymi dziećmi, którą traktowała jako swoją życiową pasję - zapisując w ten sposób piękną kartę swojego życia- mówi starosta, Mariusz Zgaiński.

- W grodziskim szpitalu pełniła między innymi funkcję ordynatora Oddziału noworodkowego oraz w latach 1998-2018 dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim. Na lata 2011-2018 przypada okres naszej bliskiej współpracy, którą bardzo sobie cenię i która pozostaje w mojej pamięci. Pani Barbara Rożyńska-Szumska dała się poznać jako dyrektor bardzo zabiegający o rozwój grodziskiego szpitala, poprawę warunków pobytowych pacjentów oraz polepszenie warunków pracy załogi. Była przy tym niezwykle ciepłym człowiekiem, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie patrząca w przyszłość. Panu Maciejowi Szumskiemu, rodzinie i bliskim składam serdeczne wyrazy współczucia- dodaje starosta powiatu grodziskiego.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie