Ogólnopolska grupa przestępcza rozbita. Jej członkowie działali także w Grodzisku Wielkopolskim

OPRAC.:
Ania Borowiak
Ania Borowiak
Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami CBA i KAS, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. Sprawa dotyczy nielegalnych gier hazardowych, badany jest także wątek prania pieniędzy w kwocie przekraczającej 50 mln zł.

Ogólnopolska grupa przestępcza rozbita. Jej członkowie działali też w Grodzisku Wielkopolskim

Funkcjonariusze poznańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego przy współpracy z Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Urzędem Celno-Skarbowym w Poznaniu prowadzą śledztwo dotyczące działania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej zorganizowanej grupy przestępczej prowadzącej nielegalne gry hazardowe. W tej sprawie zatrzymano już łącznie 37 podejrzanych, przeszukano kilkadziesiąt lokalizacji na terenie kraju. Sprawa dotyczy również Grodziska Wielkopolskiego.

- Grodziscy policjanci w ramach tej realizacji udzielali wsparcia funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy. Działania były bowiem prowadzone również na terenie jednego z lokali w Grodzisku Wielkopolskim- mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, kom. Kamil Sikorski.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa mogła działać co najmniej od 2018 roku. Badany jest także wątek prania pieniędzy, pochodzących z nielegalnych gier hazardowych, w kwocie przekraczającej 50 mln zł.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że dotychczas prowadzone czynności pozwoliły na zgromadzenie obszernego materiału dowodowego i zatrzymanie, w ostatnich dniach, 37 osób (z czego policjanci zatrzymali 18 osób) m.in. na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Wśród nich znaleźli się pełniący funkcje kierownicze w zorganizowanej grupie przestępczej. Przeszukano także kilkadziesiąt lokalizacji, w tym miejsca zamieszkania i siedziby podmiotów gospodarczych wykorzystywanych w przestępczym procederze.

W Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy oraz przestępstwa określone w kodeksie karnym skarbowym. Pięciu podejrzanych, na wniosek prokuratury, zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd.

Wobec pozostałych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe, dozory połączone z zakazami opuszczania kraju, zatrzymaniem paszportu lub zakazem wydania paszportu. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

- W trakcie przeszukań zabezpieczono sprzęt elektroniczny, dokumentację księgowo-finansową oraz ponad pół miliona złotych w gotówce. Była to pierwsza realizacja w tym śledztwie, sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania- czytamy w komunikacie CBA.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

Ogólnopolska grupa przestępcza rozbita. Jej członkowie dział...

Podatek od psa

Wideo

Dodaj ogłoszenie