"Piękna kobieta, to zdrowa kobieta". Ponad 60 pań skorzystało z zaproszenia i wzięło udział w bezpłatnych badaniach

OPRAC.:
Ania Borowiak
Ania Borowiak
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna
Ponad 60 mieszkanek gminy Kamieniec skorzystało z zaproszenia i wzięło udział w bezpłatnych badaniach profilaktycznych, które zorganizowano w niedzielę, 11 grudnia w Chacie Biesiadnej.

Organizację takiego wydarzenia dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej zapowiadała już w sierpniu, podczas Kamienieckich Dni Kultury. Śmiało można powiedzieć, że w minioną niedzielę w Chacie Biesiadnej odbyło się prawdziwe święto zdrowia i edukacji, w jaki sposób o nie dbać.

Z inicjatywy Basi Górskiej, która prowadzi Stowarzyszenie na rzecz walki z rakiem jajnika „Niebieski Motyl” i dyrekcji Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Chacie Biesiadnej w Kamieńcu promowano zdrowy tryb życia, edukowano i zwracano uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka i regularne badania.

- Dla ponad sześćdziesięciu mieszkanek naszej gminy przygotowano możliwość skorzystania z darmowego badania USG tarczycy, brzucha i piersi. Taką piękną niespodziankę organizatorzy mogli sprawić dzięki Fundacji „Mocni na starcie”, która nieodpłatnie udostępniła aparaty ultrasonograficzne na potrzeby trzech gabinetów urządzonych w Chacie. Badania przesiewowe w profesjonalny sposób z niespotykaną empatią prowadziło troje młodych lekarzy, dzieląc się swoją wiedzą i potrzebą pomagania - relacjonuje dyrektor CKiBP, Małgorzata Stachowiak.

Na tym nie koniec, bo na panie czekała również Kinga Mleczak – fizjoterapeutka, która udzielała konsultacji dotyczących głównie problemu bólu, zarówno terapii jak i jego prewencji. Pokazywała, jak za pomocą ćwiczeń przeprowadzanych w domowym zaciszu można zmniejszać napięcia nerwowe.

- W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć Kościańskich Amazonek „Hipolita”, uśmiechniętych pań, które na przywiezionych przez siebie fantomach uczyły samobadania piersi, dzieląc się własnymi doświadczeniami i uświadamiając panie, jak ważna jest profilaktyka nowotworowa - tłumaczy M. Stachowiak.

Gdy panie miały okazję zadbać o swoje zdrowie, najmłodsi mogli skorzystać z warsztatów plastyczno-integracyjnych, które przygotował partner przedsięwzięcia „Kleinaedukator” z Kościana, czyli państwo Marzena i Jacek Kleina z rodziną. Przy wspólnym stole można było wykonać świąteczne dekoracje, ozdobić ciasteczka oraz wziąć udział w konkursach ze słodkimi nagrodami.

- Energii do wspólnego działania i przebywania, wymiany doświadczeń i rozmów dodały wszystkim przepyszne ciasta i napoje serwowane przez Basię i jej Stowarzyszenie „Niebieski Motyl”. To był magiczny czas, to była piękna niedziela! Centrum Kultury z wymienionymi wyżej współorganizatorami i partnerami zrealizowało kolejne zadanie! Tym razem zmierzyło się z potrzebami kobiet – bardzo młodych i tych urodzonych trochę wcześniej! Cieszy fakt, że zdrowie jest nadrzędną wartością dla pań z naszej Gminy i że z zaproszenia CKiBP skorzystały mieszkanki większości miejscowości wchodzących w Jej skład – od Kotusza przez Parzęczewo, Puszczykowo, Puszczykówiec, Wąbiewo, Wilanowo, Wolkowo, Łęki, Ujazd, Kowalewo, Konojad, Karczewo, Jaskółki aż po Kamieniec - podkreśla dyrektor CKiBP.

"Piękna kobieta, to zdrowa kobieta". Ponad 60 pań skorzystał...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Kaliszanka Roku

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie