Nasza Loteria

Bieg charytatywny oraz festyn "Po uśmiech dla Moniki"

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Fundacja Pomoc Ma Moc
Monika Poniży od pięciu lat zmaga się z nowotworem złośliwym mózgu. W akcję zbiórki środków na jej leczenie angażuje się wiele osób o wielkich sercach. W niedzielę, 8 października, odbędzie się bieg charytatywny oraz festyn "Po uśmiech dla Moniki".

Monika jest mieszkanką Wielichowa. Pięć lat temu zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy mózgu III stopnia. W ubiegłym roku jej stan się pogorszył, a lekarze zdiagnozowali glejaka mózgu IV stopnia. Nadzieją na powrót do zdrowia jest innowacyjna terapia komórkami macierzystymi. Leczenie jest jednak bardzo kosztowne. W gminie Wielichowo organizowane są już najróżniejsze akcje pomocy, by wesprzeć Monikę w walce z nowotworem.

W niedzielę, 8 października, Fundacja Pomoc Ma Moc, 9 Grunwaldzka Drużyna Harcerska Buki im. Kazimierza Wielkiego w Wielichowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Wielichowie organizują bieg charytatywny oraz festyn "Po uśmiech dla Moniki". W przygotowanie tego przedsięwzięcia włączyło się wielu ludzi o wielkich sercach, którym los Moniki nie jest obojętny. Po raz kolejny mieszkańcy naszego regionu będą mogli pokazać, że wspólnie można zrobić wiele dobrego!

Sportowej rywalizacji w szczytnym celu będzie towarzyszyć piknik charytatywny z wieloma atrakcjami, wśród których znajdą się między innymi dmuchane zamki, animacje dla dzieci i bogato zaopatrzona strefa gastronomiczna.

Jako pierwsi na trasę wyruszą najmłodsi. Biegi dla dzieci rozpoczną się o godzinie 12. Kolejnym punktem będą zmagania w ramach biegu głównego, którego start zaplanowano na godzinę 13. Dystans to 6,5 kilometra. Marsz nordic walking wyruszy 10 minut później.

Biegi i festyn odbędą się na terenie Szkoły Podstawowej imienia Polskich Noblistów w Wielichowie.

Monikę można wesprzeć również poprzez internetową zbiórkę, która prowadzona jest TUTAJ - KLIKNIJ!, a także poprzez grupę na Facebooku, gdzie trwają licytacje LICYTACJE NA FB DLA MONIKI - KLIKNIJ!

od 16 lat
Wideo

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto