Co dalej z planowaną rozbudową Szkoły Podstawowej w Grąblewie?

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Marcin Chróst
Choć planowaną rozbudowę Szkoły Podstawowej w Grąblewie odłożono w czasie, burmistrz jest dobrej myśli i uważa, że w tym roku sprawa doczeka się szczęśliwego finału. Obiekt miał być gotowy już w 2020 roku, ale inwestycji nie udało się zrealizować. Plany rozbudowy są jednak wciąż aktualne.

Rodzice pytają o plany rozbudowy podstawówki w Grąblewie. Burmistrz Piotr Hojan wyjaśnia, że przygotowania do ogłoszenia przetargu na rozbudowę placówki są już w końcowej fazie. - Trwają ostatnie kwestie związane z dokumentacją. Nieco zmienia się cały projekt. Docelowo powstaną 3 nowe sale lekcyjne, w starej części zmieni się funkcjonalność pomieszczeń, w których powstanie biblioteka- wyjaśnia szef gminy Grodzisk.

Jeśli wystarczy środków, placówkę czeka również remont pokoju nauczycielskiego i gabinetu dyrektora. Priorytetem jest jednak utworzenie nowej przestrzeni do nauki.

Na rozbudowę szkoły w gminnym budżecie zaplanowano 1,2 miliona złotych. Burmistrz optymistycznie patrzy w przyszłość. - Do postawienia mamy stosunkowo nieduży budynek, więc powinno udać nam się zrealizować to w tym roku- mówi Piotr Hojan.

Podatek od psa

Wideo

Dodaj ogłoszenie