MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Grodzisk. Konkurs z autorytetem w tle

RED
archiwum
„Wielki Człowiek Małej Ojczyzny” - pod takim hasłem odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych konkurs dla gimnazjalistów.

Autorytety, oto czego nam trzeba zarówno w życiu społecznym, jak i prywatnym.W czasach, gdy obserwujemy upadek wszelkich autorytetów, rośnie na nie zapotrzebowanie. Ktoś powie: Jakie czasy takie autorytety! Na szczęście w każdym środowisku można odnaleźć Postacie, które niewątpliwie są autorytetami.Wsłuchując się w potrzeby młodych można dostrzec, że i oni odczuwają głód wzorów do naśladowania. Sprostać temu głodowi nie jest łatwo, bo współczesna młodzież jest dojrzalsza niż jej rodzice przed laty, wie, czego chce! I dobrze , bo dzięki krytycyzmowi uczniów Różowej zrodziła się idea interdyscyplinarnego konkursu „Wielki Człowiek Małej Ojczyzny”.

Honorowy patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wlkp. Adresatami tego konkursu są uczniowie gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach: literatura, publicystyka, korespondencja sztuk. Prace konkursowe wykonywane są metodą projektu.
Laureatami I edycji konkursu „Wielki Człowiek Małej Ojczyzny” są następujący gimnazjaliści:
- w kategorii publicystyka Ryszard Giernaś z gimnazjum w Wielichowie, -w kategorii korespondencja sztuk: Magdalena Ratajczak, Paulina Kucharczak i Kamil Zientak z gimnazjum w Ptaszkowie, Bartosz Wencel i Filip Szymanowski z gimnazjum w Wielichowie oraz uczeń gimnazjum w Wielichowie Bartosz Gracz.

Zwycięzcy konkursu otrzymają Paszport do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone na gali zakończenia gimnazjum w szkołach, do których uczęszczają nagrodzeni.
Nazwiska zwycięzców konkursu na Interdyscyplinarny Projekt Edukacyjny, przedstawione zostały 3. kwietnia na Drzwiach Otwartych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. W czasie trwania imprezy można było obejrzeć prace nadesłane na konkurs. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.

Tymczasem wciąż jeszcze trwają zmagania w szkolnej edycji omawianego konkursu, tu bowiem patron został wskazany- jest nim Grodziszczanin 700-lecia.
Młodzież Różowej szlifuje swe prace o księdzu Czesławie Tuszyńskim, aby zdążyć z ich prezentacją na obchody 710-lecia naszego miasta.Życie i działalność księdza proboszcza Tuszyńskiego inspirują na wiele sposobów, powstają więc prace plastyczne, literackie, a także filmowe. Zamknięcie konkursu 31 maja, ale już dziś widać, że Stary Proboszcz wciąż ma nam wiele do powiedzenia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto