Grodzisk: Szpital prosi mieszkańców o wsparcie. Jak można pomóc?

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Szpital w Grodzisku Wielkopolskim częściowo pełni funkcję dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Sytuacja jest trudna, dlatego placówka prosi mieszkańców o wsparcie. - Pragniemy zapewnić maksymalną ochronę i bezpieczeństwo epidemiologiczne pacjentów skierowanych do naszej lecznicy oraz personelu szpitala- czytamy w komunikacie.

Dyrektor szpitala podkreśla, ze obecna sytuacja finansowa ochrony zdrowia w Polsce i skromny zapas środków ochrony osobistej dla pracowników bezpośrednio zaangażowanych w opiekę nad pacjentami, wywołuje uzasadnione obawy o ich bezpieczeństwo, a w konsekwencji o bezpieczeństwo ich rodzin.

- Dlatego nasz apel o wsparcie w tym szczególnym momencie jest w pełni uzasadniony. Zebrane środki finansowe chcielibyśmy przeznaczyć przede wszystkim na środki ochrony osobistej pracowników szpitala- argumentuje dyrektor Halina Sroczyńska.

Potrzebne są przede wszystkim środki finansowe na zakup kombinezonów ochrony indywidualnej, masek ochronnych FFP2 i FFP3, masek chirurgicznych, przyłbic, płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni, a także wody i ciepłych posiłków dla personelu medycznego, który po kilkanaście godzin dziennie walczy o nasze zdrowie.

- Dzięki hojności darczyńców, osób prywatnych, zakładów pracy, gmin naszego powiatu od początku pandemii szpital grodziski otrzymał wsparcie finansowe w wysokości ponad 122 tysiące złotych, oraz rzeczowe o wartości ponad 58 tysięcy złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy wykazali się ofiarnością i chęcią pomocy dla szpitala. Dziękujemy za wszelką pomoc- dodaje dyrektor.

Wpłaty należy kierować na numer rachunku bankowego 95 1020 4144 0000 6402 0007 0300 z dopiskiem darowizna – covid-19

Bliższych informacji o formie wsparcia, ewentualnych potrzebach rzeczowych udziela dział zaopatrzenia i transportu tel. 61 44 36 505.

Czym jest Fundusz Odbudowy i Krajowy Plan Odbudowy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie