Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Grodzisk: Zapadł wyrok w sprawie molestowania. Oskarżony został uznany za winnego i otrzymał 3 i pół roku więzienia!

Dominika Kapałka, Anna Borowiak
Archiwum naszemiasto.pl
29 września 2022 roku w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim zapadł wyrok w sprawie zarzutów skierowanych wobec jednego z mężczyzn, który miał molestować dziewczynkę.

Mieszkaniec powiatu grodziskiego molestował dziewczynkę

Przypomnijmy, ze mieszkaniec powiatu grodziskiego miał w 2020 roku skrzywdzić dziewczynkę, a o sprawie zaalarmowała wówczas szkoła. Mężczyzna był już karany, ale wyrok nie dotyczył przestępstwa na tle seksualnym.

Opinia biegłych potwierdziła, że mieszkaniec powiatu grodziskiego może odpowiadać przed sądem. Nadmieńmy również, że według informacji zebranych w toku postępowania nie doszło do obcowania płciowego z małoletnią. Podejrzany miał dopuścić się wobec dziecka tak zwanych innych czynności seksualnych.

Jak informował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak wobec mężczyzny zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Zapadł wyrok w sprawie molestowania. 3 lata i 6 miesięcy dla oskarżonego

29 września 2022 roku w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim zapadł wyrok w sprawie oskarżonego w sprawie mieszkańca powiatu grodziskiego.

- Mężczyznę uznaje się winnego popełnionego przestępstwa określonego w artykule 200 § 1 kk i wymierza się mu karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności

- informuje Katarzyna Błaszczak, rzecznik Sądu Okręgowego w Poznaniu. K. Błaszczak dodała również, że Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim orzekł wobec oskarżonego na rzecz pokrzywdzonej nawiązkę w wysokości 20 tysięcy złotych.

- Wobec mężczyzny ustanowiono zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną na okres 5 lat. Otrzymał również dożywotni zakaz zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów oraz działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub z opieką nad małoletnimi

- powiedziała rzeczniczka poznańskiego sądu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto