MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Policyjne przestrogi na długi weekend

Opr. MAL
Przed nami 1 listopad, obchody dnia Wszystkich Świętych. Duża grupa zmotoryzowanych osób już wyruszyła na trasy.

To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych: kierowców, rowerzystów i pieszych. Nad bezpieczeństwem podróżujących będzie czuwało więcej niż zazwyczaj policjantów ruchu drogowego - i to zarówno w radiowozach oznakowanych, jak i nieoznakowanych.
W czasie prowadzonych działań o kryptonimie „Znicz 2011” należy spodziewać się wzmożonych kontroli na polskich drogach. Już od piątku możemy także oczekiwać większej liczby oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów z wideo rejestratorami, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi. Jednak nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. Ono w dużej mierze zależy od nas samych. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypominać o tym, by nie szarżować na drogach. W dalszym ciągu głównymi przyczynami wypadków drogowych są: przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego”, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych. Policjanci będą także drobiazgowo sprawdzać, czy podróżujący mają zapięte pasy i czy najmłodsi pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą również uwagę na stan techniczny kontrolowanych pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.

Do wyobraźni najbardziej przemawiają liczby, dlatego warto uświadomić sobie, że co roku w okresie pierwszego listopada w wypadkach samochodowych ginie kilkaset osób, zatrzymywanych jest coraz więcej osób w stanie nietrzeźwości. Jedźmy tak, byśmy mogli podzielić się ze swoimi najbliższymi wspomnieniami o bliskich. Pamiętajmy, że od piątku na trasach może być spory ruch na drogach, co w dużej mierze może wpłynąć na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Policyjne przestrogi:
1. Należy sprawdzić stan techniczny pojazdu.
2. Dokładnie zaplanować trasę podróży, uwzględniać prognozy pogody, korzystając z mapy aktualnych i prognozowanych warunków drogowych w Polsce oraz korzystać z atlasów samochodowych, planów miasta itp.
3. Należy dostosować jazdę samochodem do warunków panujących na drodze.
4. Kierowca musi być wypoczęty i trzeźwy!
5. Wyjazdu nie należy odkładać na ostatnią chwilę.
6. Po dwóch – trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić co najmniej 15-minutową przerwę w bezpiecznym miejscu: na parkingu, przy motelu, na stacji paliw.
7. Nigdy nie umawiajmy się z rodziną na konkretną godzinę przyjazdu do miejsca docelowego, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze.
8. Pamiętajmy – nie jesteśmy sami na drodze, a kodeks drogowy obowiązuje przez cały rok, a nie tylko wtedy, gdy policja prowadzi działania!

.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Piknik motocyklowy w Zduńskiej Woli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto