Grodzisk. Dyskobolia idzie po awans

RED opr.
archiwum dyskobolii
KS Dyskobolia InterMarche wygrała kolejne bardzo ważne mecze. W poprzedniej kolejce pokonała zespół Płomienia Przyprostynia 3-0.Spotkanie przebiegało pod pełna kontrolą drużyny z Grodziska.

KS Dyskobolia InterMarche wygrała kolejne bardzo ważne mecze. W poprzedniej kolejce pokonała zespół Płomienia Przyprostynia 3-0.Spotkanie przebiegało pod pełna kontrolą drużyny z Grodziska. Podopieczni trenera Rafała Maluśkiego od początku spotkania starali się zdobyć bramkę i sztuka ta udało się Marcinowi Drgasowi. Kolejne bramki zdobyli: z rzutu wolnego Mateusz Utracik i Maciej Tuliński który ustalił wynik spotkania. Gdyby nie fatalna skuteczność wynik mógłby być dwucyfrowy.

W ostatnią sobotę grodziszczanie podejmowali zespół z Granowo. Od pierwszych minut grę prowadzili biało-zieloni. Zawodnicy Orła ograniczali się tylko do kontrataków. Pierwsza bramka padła w 10 minucie. Dzięki przytomnemu zachowaniu w polu karnym Kamila Walkowiaka Dyskobolia InterMarche wyszła na prowadzenie. Do końca pierwszej części spotkania Maciej Tulinski dołożył jeszcze dwa trafienia. Dzięki składnej grze i dobrej organizacji Dyskobolia na przerwę schodziła z zaliczką trzech bramek.

W drugiej połowie emocje wyraźnie spadły. Biało-zieloni stwarzali sobie kolejne sytuacje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Na około 20 minut przed końcem meczu przebudzili się goście. Po długim podaniu sytuacji "sam na sam" z bramkarzem gospodarzy Szymonem Hemmerling nie wykorzystał napastnik z Granowa. Niestety po około 5 minutach goście zaliczyli honorową bramkę. Piłkarze z Grodziska szybko wzięli sprawy w swoje ręce i "dobili" rywali.

Marek Wysiadły wbiegł w pole karne z piłką i oddał mocny strzał prawą nogą. Dzięki tej wygranej biało-zieloni powiększyli przewagę nad druga drużyna do 4 punktów. Jeżeli w ostatniej kolejce zespół Rafała Maluśkiego zdobędzie punkty z TSG Kamieńcem to awansuje Ligi Mistrzowskiej.