Grodzisk: Zawody strzeleckie

Magdalena Łukaszewska
Grodzisk: Zawody strzeleckie Archiwum UM Grodzisk
Grodzisk: Zawody strzeleckie Na strzelnicy w Zdroju odbyły się zawody strzeleckie dla mieszkańców gminy o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego

Grodzisk: Zawody strzeleckie Uczestnicy zmagali się w czterech kategoriach: dzieci, młodzieży, kobiet i mężczyzn w strzelaniu z karabinka sportowego kbks na odległość 50 m. Walka była zacięta. Zawodnicy mogli zdobyć maksymalnie 100 pkt. Po zakończeniu zawodów jury wyłoniło najlepszych strzelców.
W kategorii dzieci do lat 13 pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Lusina - 89 pkt., na drugiej pozycji znalazł się Wiktor Buchwald zdobywając również 89 pkt., z kolei brąz zdobyła Julia Rejman uzyskując 88 pkt.
W kategorii młodzieży złoto przypadło Weronice Kandulskiej za wynik 61 pkt., srebro wywalczył Marcin Nowak z 50 pkt. Na trzecim miejscu podium znalazł się z kolei Mateusz Rozumek- 34 pkt.
Następnie oceniono uczestniczki biorące udział w zawodach w kategorii kobiet. Tutaj najlepsza okazała się Katarzyna Cichos - 73 pkt. Tuż za nią uplasowała się Barbara Cichos - 65 pkt., klasyfikację zamknęła Monika Łuczak - 63 pkt. W grupie mężczyzn tytuł najlepszego strzelca wywalczył Janusz Andrzejewski - 83 pkt, drugi był Jan Konstański- 81 pkt., a trzeci Maciej Cichos - 80 pkt.