Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Piotr Hojan - kandydat na burmistrza Grodziska Wielkopolskiego

Anna Borowiak
Anna Borowiak
archiwum kandydata
W związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi, do kandydatów, którzy będą ubiegać się o urzędy wójtów i burmistrzów w gminach powiatu grodziskiego, przesłaliśmy kwestionariusze, na podstawie których prezentujemy czytelnikom ich sylwetki.

O urząd burmistrza Grodziska Wielkopolskiego ubiega się Piotr Hojan. Kandydat ma 50 lat i wykształcenie wyższe. Karierę zawodową rozpoczął w sektorze prywatnym, następnie został zatrudniony jako pracownik samorządowy na stanowiskach od młodszego referenta do naczelnika wydziału. W kadencji 2010-2014 był radnym Rady Miejskiej w Grodzisku. Od roku 2014 do 2018 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Grodziska, a od 2018 roku jest burmistrzem. Od roku 2018 jest członkiem zarządu Związku Międzygminnego CZO SELEKT, a od 2021 przewodniczącym zarządu Związku Powiatowo - Gminnego Wielkopolski Transport Regionalny.

Kandydat pytany o najważniejsze założenia na nadchodzącą kadencję wymienia poprawę jakości życia mieszkańców poprzez budowę i modernizację infrastruktury technicznej i społecznej z uwzględnieniem wymagań ekologii i nowych technologii, a także wzmacnianie aktywności mieszkańców, promowanie i wspieranie lokalnych inicjatyw, stowarzyszeń, organizacji i grup nieformalnych, dbałość o stan bezpieczeństwa, aktywne pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, zwiększanie powierzchni terenów inwestycyjnych, zapobieganie wykluczeniu transportowemu, tworzenie ciekawej oferty imprez kulturalnych, dbałość o ekologię i zrównoważony rozwój miasta i gminy.

- W zakresie inwestycji planuję budowę nowych i modernizację istniejących dróg, chodników i ścieżek rowerowych w mieście i na terenach wiejskich, rozbudowę infrastruktury oświaty: sale gimnastyczne przy szkołach, rozwój bazy lokalowej oświaty, zwiększenie ilości miejsc żłobkowych. Ważna jest też budowa i modernizacja obiektów sportowych, otwartych stref rekreacji i placów zabaw oraz rozwój infrastruktury kultury, w tym przeniesienie Grodziskiej Biblioteki Publicznej do nowej siedziby, budowa sali widowiskowo - kinowej, remonty sal wiejskich

- mówi Piotr Hojan.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Piotr Hojan - kandydat na burmistrza Grodziska Wielkopolskiego - Grodzisk Wielkopolski Nasze Miasto

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto