Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sąsiedzkie mikołajki w Grodzisku. Mieszkańcy ulic Orzechowej i Morelowej zorganizowali spotkanie pod hasłem "Sąsiedzi czekają na Mikołaja"

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Sąsiedzkie mikołajki w Grodzisku. Mieszkańcy ulic Orzechowej i Morelowej zorganizowali spotkanie pod hasłem "Sąsiedzi czekają na Mikołaja"
Sąsiedzkie mikołajki w Grodzisku. Mieszkańcy ulic Orzechowej i Morelowej zorganizowali spotkanie pod hasłem "Sąsiedzi czekają na Mikołaja" Ania Borowiak
Zespól Alibabki śpiewał kiedyś piosenkę "Jak dobrze mieć sąsiada". O tym, że dobrze jest go mieć doskonale wiedzą mieszkańcy ulic Orzechowej i Morelowej w Grodzisku Wielkopolskim, którzy w niedzielę, 3 grudnia, zorganizowali spotkanie pod hasłem "Sąsiedzi czekają na Mikołaja".

Świąteczna atmosfera sprzyja zacieśnianiu sąsiedzkich kontaktów, dlatego mikołajki zorganizowali wspólnie mieszkańcy ulic Orzechowej i Morelowej. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, a z zaproszenia skorzystały całe rodziny.

To pierwsze spotkanie świąteczne, ale sąsiedzi mają już za sobą kilka imprez integracyjnych.

- W ubiegłym roku zorganizowaliśmy sąsiedzką biesiadę, która była pierwszym naszym przedsięwzięciem. Udało się świetnie, choć pogoda sprawiła nam małego psikusa. W tym roku we wrześniu powtórzyliśmy spotkanie, ale tym razem wyposażyliśmy się w namioty. Bawiliśmy się świetnie, co tylko potwierdza, że takie spotkania mają sens. Tym bardziej, że było nas tu wtedy naprawdę liczne grono

- mówi Katarzyna Hercog, jedna z współorganizatorek sąsiedzkich spotkań.

Mieszkańcy chcą się integrować. Zależy im na tym, żeby wzmacniać sąsiedzkie więzi.

- Nie chcemy być dla siebie anonimowi i to główny powód, dla którego zdecydowaliśmy się na takie akcje. Chcemy się poznać, zatrzymać trochę w tym codziennym pędzie i razem spędzić czas. Gdyby nie ta inicjatywa, pewnie połowa z nas spędzałaby czas przez telewizorem. Dzięki tym spotkaniom mamy szansę porozmawiać, świetnie się bawić i budować sąsiedzkie relacje. Od ubiegłego roku nie jesteśmy już dla siebie anonimowi i to jest właśnie w tym wszystkim najwspanialsze. Mówi się, że sąsiada się nie wybiera, tylko ma. My mamy szczęście, bo mamy fantastycznych sąsiadów, a wspólnie spędzony czas w tym gronie tylko to potwierdza

- dodaje.

W ramach sąsiedzkiego spotkania dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji - świąteczne zabawy i konkursy z nagrodami, gorące kakao, pianki z ogniska i wspólne dekorowanie pierników. Z najlepszymi życzeniami na nadchodzące Boże Narodzenie mieszkańców odwiedził również burmistrz Piotr Hojan.

A skoro świętowano mikołajki, nie mogło zabraknąć również najważniejszego tego dnia gościa. Święty Mikołaj przyjechał... strażackim samochodem! Dla wszystkich dzieci przywiózł słodkie upominki.

Warto dodać, że sąsiedzkim mikołajkom przyświecał również szczytny cel. Organizatorzy zaprosili do udziału w świątecznej zbiórce upominków, które zostaną przekazane zakładowi opiekuńczo-leczniczemu w grodziskim szpitalu. Pacjenci otrzymają drobne prezenty w postaci ciepłych skarpetek i kosmetyków oraz kartki z życzeniami.

Impreza została dofinansowana ze środków gminy Grodzisk Wielkopolski w ramach programu Grodziska Inicjatywa Lokalna.

Sąsiedzkie mikołajki w Grodzisku. Mieszkańcy ulic Orzechowej i Morelowej zorganizowali spotkanie pod hasłem "Sąsiedzi czekają na Mikołaja"

Sąsiedzkie mikołajki w Grodzisku. Mieszkańcy ulic Orzechowej...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto