Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

IX Spotkanie Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych w Kamieńcu

OPRAC.:
Karolina Majchrzak
Karolina Majchrzak
FOT_Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna
W sobotnie popołudnie, 24 września w Chacie Biesiadnej w Kamieńcu odbyło się, IX Spotkanie Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych pod nazwą „A mnie jest szkoda lata…”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Kamieńcu.

Główny cel tej niezwykłej imprezy to integracja środowiska artystycznego wsi i małych miasteczek, wymiana doświadczeń oraz radość ze spotkania się, wspólnego śpiewania, muzykowania i dobrej zabawy

Dyrektor Centrum – pani Małgorzata Stachowiak, witając przybyłych niezwykłych biesiadników, zadedykowała spotkanie wszystkim gościom i gospodarzom, także tym przyjaciołom, którzy z przyczyn obiektywnych nie mogli przybyć na imprezę, z nadzieją, że wspólne radosne śpiewanie, a po „popisach scenicznych” biesiadowanie przy suto zastawionych stołach odbuduje i wzmocni na nowo więzy przyjaźni i artystycznej solidarności.

Tradycyjnie honorowy patronat nad organizacją przedsięwzięcia przejął wójt gminy Kamieniec pan Piotr Halasz. Wśród gości znaleźli się również: przewodniczący Rady Gminy pan Stefan Strażyński, pani Renata Kazubowska – sekretarz Gminy, strażacy: Miłosz, Marcin i Adrian, którzy pomagają w rozwiązywaniu wielu technicznych i organizacyjnych problemów CKiBP a także panie: Ilona, Ania i Jagoda od lat współpracujące przy realizowaniu różnych projektów.

Organizatorzy sprawili ogromną niespodziankę wszystkim biesiadnikom, zapraszając na to szczególne święto artystów – Daria Isidorisa i Sebastiana Brzezińskiego, którzy w przerwie kawowej zagrali wspaniały koncert a następnie bawili się z seniorami

Do Kamieńca przybyło tym razem 12 zespołów z Wielkopolski, które wcześniej wielokrotnie gościły u siebie i zaprzyjaźniły się z grupami działającymi przy Centrum: śpiewaczą „Zgoda” i muzyczną „Takie Chłopaki i …”. W imprezie uczestniczyło około 140 osób z następujących grup artystycznych: Razem Raźniej” z Długich Starych, Kapela Ludowa „Malinczoki” z Piasków, "Tęcza” z Piasków, Kapela Podwórkowa „ Piaskowianie” z Piasków, Komorniczanie” z Komornik, „Wesoła Gromada” ze Stęszewa, „Wilkowianie” z Wilkowa, „Kokorzynianki” z Kokorzyna ,„Tęcza” z Kolska, „Retro” z Borku Wlkp., Zespół muzyczny„ Takie Chłopaki i…” z Kamieńca, „Zgoda” z Kamieńca.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli Dario Isidoris i Sebastian Brzeziński, którzy w przerwie kawowej zagrali wspaniały koncert polskich i włoskich przebojów a następnie bawili się z seniorami, zachwycając odbiorców nie tylko głosem i muzyką, ale także empatią, charyzmą i szacunkiem wobec uczestników biesiady.

W myśl słów Beethovena: „Muzyka przychodzi do mnie łatwiej niż słowa”, na pięknie przystrojonej, profesjonalnie oświetlonej i nagłośnionej scenie zespoły zaprezentowały trzy utwory: piosenkę ludową, biesiadną i tematycznie związaną z kończącym się latem. Różnorodność grup: od kapeli ludowej, zespołów ludowych, folklorystycznych, śpiewaczych po zespół muzyczny i kapelę podwórkową, wielość form muzycznych, oryginalnych aranżacji sprawiła, że wszyscy goście bawili się doskonale a artystów nagradzano gromkimi brawami- zrelacjonowała, Małgorzata Stachowiak, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto