Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Na terenie gminy Kamieniec wzrośnie poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym

OPRAC.:
Karolina Majchrzak
Karolina Majchrzak
Na terenie gminy Kamieniec wzrośnie poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Na terenie gminy Kamieniec wzrośnie poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym FOT_gmina Kamieniec
W czwartek, 29 września, w Urzędzie Gminy Kamieniec odbyło się, spotkanie dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym, także tych najmłodszych uczestników ruchu. Udział w nim wzięli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie, Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kamieniec, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy oraz wójt gminy Kamieniec.

Efektem zebrania było podpisanie porozumienia o współpracy edukacyjno – wychowawczej pomiędzy Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lesznie reprezentowanym przez Jarosława Sobczaka – Dyrektora WORD w Lesznie a Zarządem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych w Kamieńcu reprezentowanym przez Mariusza Chojnackiego – prezesa Zarządu Gminnego OSP w Kamieńcu przy współudziale gminy Kamieniec – reprezentowanej przez Piotra Halasza - wójta Gminy Kamieniec.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca obu stron w zakresie działań na rzecz poprawy poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kamieniec, w tym podejmowanie wspólnych inicjatyw dotyczących szkoleń dla mieszkańców gminy oraz innych przedsięwzięć propagujących zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Strony porozumienia będą podejmować wspólne działania mające na celu szerzenie działań edukacyjnych w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kamieniec, promowanie bezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zwiększenie poziomu kompetencji strażaków OSP z terenu gminy Kamieniec w obszarze udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z tej okazji Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie wsparł w drodze darowizny placówki oświatowe oraz jednostki OSP z terenu gminy Kamieniec. Szkoły otrzymały treningowe defibrylatory i fantomy niezbędne do nauki podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz 32 elementowe mini znaki drogowe. Ochotnicza Straż Pożarna w Konojadzie wzbogaciła się o zestaw PSP R1, a Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńcu o torbę medyczną OSP R-„0”.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto