MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jest dofinansowanie na remont filii biblioteki na Osiedlu Wojska Polskiego

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Anna Borowiak
Gmina pozyskała dofinansowanie na planowany remont filii biblioteki na Osiedlu Wojska Polskiego. Kwota jest jednak nieco niższa niż ta, o którą się ubiegano.

W czwartek, 15 lutego, ogłoszono wyniki czwartej edycji naboru do programu Kulisy Kultury, który realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu i ma na celu poprawę warunków funkcjonowania domów kultury i bibliotek na terenie województwa.

Jak informowaliśmy już wcześniej, gmina Grodzisk Wielkopolski złożyła wniosek o dofinansowanie remontu filii Grodziskiej Biblioteki Publicznej na Osiedlu Wojska Polskiego. Gmina wnioskowała o wsparcie w wysokości 150 tysięcy złotych. W ramach rozstrzygnięcia organizatorzy poinformowali, że na ten cel przyznano 130 tysięcy złotych.

- Będę wnioskował do Rady Miejskiej o zwiększenie wkładu własnego na realizację tego zadania o brakujące 20 tysięcy złotych

- zapowiada Piotr Hojan, burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

Przypomnijmy, że remont pomieszczeń biblioteki ma kosztować nieco ponad 363 tysiące. W ramach tej inwestycji zaplanowano m.in. wymianę podłogi w pomieszczeniu głównym oraz magazynach, wymianę okien i drzwi zewnętrznych wraz z parapetami, a także drzwi do wiatrołapu oraz drzwi do pomieszczeń, remont toalet (wymiana płytek i armatury sanitarnej), remont instalacji elektrycznej, wymianę grzejników oraz malowanie ścian i sufitów w całym obiekcie.

Filia na Osiedlu Wojska Polskiego, jak podkreśla dyrektor Grodziskiej Biblioteki Publicznej, istnieje od 30 lat.

- Obiekt został wybudowany w 1994 roku. Od tego czasu były przeprowadzane różne doraźne remonty, ale przez 30 lat wiele się zmieniło, pomieszczenia wymagają już dostosowania do obecnych standardów. Jeśli uda się uzyskać dofinansowanie, filia przejdzie kompleksowy remont, dzięki któremu uda się stworzyć nowoczesną przestrzeń, przyjazną dla czytelnika

- mówił jeszcze przed ogłoszeniem wyników naboru Marek Adamski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto