Uczą inne kobiety, jak się badać i przekonują, że profilaktyka jest najważniejsza

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Grodziskie Stowarzyszenie Amazonek
Rak piersi to nie wyrok, ale tylko wtedy, kiedy w odpowiednim momencie zgłosimy się do lekarza. Doskonale wiedzą o tym członkinie Grodziskiego Stowarzyszenia Amazonek. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Wielkopolskim wspólnie z grodziskimi amazonkami organizuje cykl spotkań, podczas których poruszany jest temat raka piersi.

Organizowane spotkania mają na celu zwiększenie świadomości wśród kobiet, które często nie posiadają wystarczającej wiedzy na temat raka piersi i jego leczenia. Podczas spotkań, których inicjatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Wielkopolskim, przedstawicielki sanepidu wspólnie z Grodziskim Stowarzyszeniem Amazonek omawiają profilaktykę raka piersi, przekazują ważne informacje dotyczące choroby, sposoby i możliwości leczenia.

- Takie spotkania odbyły się już w rakoniewickiej bibliotece, w Jaskółkach, Rostarzewie i w Centrum Kształcenia dla Dorosłych w Grodzisku Wielkopolskim. Prelekcje organizujemy pod hasłem "Co kryją twoje piersi". Ich najważniejszym celem jest nauka samodzielnego badania piersi. Chcemy uświadamiać, że ta choroba może dotknąć każdej z nas i dlatego warto dbać o swoje zdrowie. Samobadanie, odpowiednia diagnostyka i wczesne podjęcie leczenia zwiększa szanse na całkowite wyleczenie

- mówi prezes Grodziskiego Stowarzyszenia Amazonek, Honorata Nowak.

Kolejne spotkania będą organizowane po wakacjach. Jak zapowiada nasza rozmówczyni, do udziału w akcji zostaną zaproszone przedstawicielki wszystkich stowarzyszeń działających w Grodzisku Wielkopolskim.

Głównym celem Grodziskiego Stowarzyszenia Amazonek jest wsparcie i integracja pań po leczeniu raka piersi. Choć los ich nie oszczędzał, starają się żyć aktywnie i z uśmiechem na twarzy. Wspólnie cieszą się radościami dnia codziennego, wspólnie dzielą swoje smutki. Panie znajdują czas na integrację, czego potwierdzeniem jest ich ostatni wyjazd do Wągrowca na turnus rehabilitacyjny. Podczas wyjazdu panie brały udział w zajęciach gimnastyki, spacerach nordic walking z instruktorem i wielu innych aktywnościach.

Stowarzyszenie jest otwarte dla wszystkich, a osoby, które chciałyby wstąpić w jego szeregi, mogą kontaktować się pod numerem 608 032 036. Działalność pań można śledzić również na profilu "Amazonki Grodzisk" na Facebooku. Spotkania odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 16 w Gminnym Centrum Pomocy Środowiskowej „Promessa”.

Uczą inne kobiety, jak się badać i przekonują, że profilakty...

Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie