Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zespół "Zgoda" zaprezentował się na kolejnych wyjątkowych imprezach

OPRAC.:
Anna Borowiak
Anna Borowiak
Zespół "Zgoda", który działa przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Kamieńcu, ma za sobą kolejne występy. Tym razem muzycy koncertowali w Stęszewie i Komornikach.

Ostatnia sobota października dla zespołu "Zgoda" była wyjątkowo aktywna. Artyści zaprezentowali się tego dnia na dwóch scenach. Pierwszy występ odbył się w ramach IX Przeglądu Zespołów Śpiewaczych „Pieśń nad Samicą” w Stęszewie.

W ramach tego wydarzenia mieszkańcy gminy Kamieniec wystąpili między innymi obok zespołów ze Swarzędza, Turwi, Bonikowa czy Kwidzynia.

- Spotkanie rozpoczęło się od obchodów jubileuszu 30-lecia zespołu „Wesoła Gromada”, z którym śpiewacy z Kamieńca przyjaźnią się od dawna. Po występie jubilatów na scenie pojawił się zespół „Zgoda”, który ponownie wyróżnił się ciekawym repertuarem oraz pozytywną energią, którą zarażał współbiesiadników. Szczególne wrażenie zrobiły na odbiorcach ciekawe aranżacje i nienaganne wykonanie piosenek: „Dzieci Pireusu” oraz „Tango tyrolskie”

- relacjonuje dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Kamieńcu i jednocześnie opiekun artystyczny "Zgody", Małgorzata Stachowiak.

Występ zespołu "Zgoda" spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności popartym gromkimi brawami oraz gratulacjami. Występom na scenie towarzyszyła dobra zabawa, wspólne tańce i śpiewanie.

Ale na tym nie koniec. Kolejny popis artystycznych umiejętności zespół "Zgoda" zaprezentował w Komornikach, gdzie odbywał się II Przegląd Zespołów Śpiewaczych „Spotkanie z piosenką”. Na scenie Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki zaprezentowało się kilkanaście zespołów, w tym oprócz wspomnianej kamienieckiej grupy m.in.: "Olszyna", "Aspirnki", "Kokorzynianki”, "Dębowy Liść", "Szarotki” oraz "Złota Jesień".

Podczas przeglądu zespół "Zgoda" wykonał dwa utwory, przygotowane na tę okazję pod czujnym okiem kierownika muzycznego zespołu, pana Wojtka Pawlewskiego. Były to: "Dziewczyno, czy ty kochasz mnie” oraz aria "W rytm walczyka” z operetki "Księżniczka czardasza”.

- Mimo że tym razem występowaliśmy na finał imprezy, porwaliśmy do wspólnej zabawy artystycznych przyjaciół z uśmiechem pokazując swój zapał, zaangażowanie, rozśpiewane i sceniczne doświadczenie. Atmosfera była biesiadna, organizatorzy przeglądu oraz zaproszeni goście, którzy przez śpiew odkryli piękno wieku dojrzałego, pokazali, jaka siła tkwi w radości ze wspólnego przebywania i śpiewania, z jakim sercem seniorzy podchodzą do śpiewu

- podkreśla Małgorzata Stachowiak i dodaje, że podobne wydarzenia są dla seniorów ważne, bo sprawiają, że jesień życia jest nadal pełna kolorów, wesoła i ciekawa.

Zespół z Kamieńca nie tylko zaprezentował się na scenie, ale nawiązał również wiele nowych kontaktów - które jak zapowiada dyrektor CKiBP - z pewnością zaowocują w przyszłości.

- Seniorzy pokazali, że wiek nie jest przeszkodą w korzystaniu z życia, rozwijaniu hobby, zainteresowań i spędzaniu aktywnie swojego czasu. Ta artystyczna sobota na długo pozostanie w pamięci, kilkanaście godzin pięknej zabawy wśród pięknych przyjaciół

- dodaje M. Stachowiak.

Zespół "Zgoda" zaprezentował się na kolejnych wyjątkowych imprezach

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto