Nasza Loteria

Jubileusz Stowarzyszenia "Złota Jesień" w Rakoniewicach

Filip Wojtysiak
Filip Wojtysiak
fot. Filip Wojtysiak
W sobotę, 23 września, Stowarzyszenie "Złota Jesień" świętowało jubileusz 20-lecia. Znaczenie organizacji dla społeczności lokalnej podkreślano podczas uroczystości, która odbyła się w Zajeździe u Bogdana.

W Rakoniewicach odbyły się uroczystości związane z obchodami 20-lecia Stowarzyszenia "Złota Jesień". To ważne wydarzenie zgromadziło wielu gości, członków i sympatyków stowarzyszenia, a także liczne osobistości publiczne.

Stowarzyszenie "Złota Jesień" to organizacja pożytku publicznego, której misją jest wsparcie osób starszych i niepełnosprawnych. Od dwóch dekad działała na rzecz tej społeczności, organizując liczne zajęcia kulturalne, edukacyjne, sportowe oraz rekreacyjne. Siedziba organizacji znajduje się przy ul. Krystyny 30 w Rakoniewicach, a działalność stowarzyszenia można śledzić również na ich oficjalnej stronie na Facebooku.

Uroczystość 20-lecia "Złotej Jesieni" odbyła się w Zajeździe u Bogdana. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnym wprowadzeniem sztandaru Stowarzyszenia i odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie przyszedł czas na powitanie zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się m.in.: Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski, Dorota Jaśkowiak, prezes Stowarzyszenia "Złota Jesień w Rakoniewicach" oraz liczne osobistości z życia publicznego i kulturalnego regionu.

- W sercu każdej wspólnoty bije puls jej członków — pełen determinacji, pasji i solidarności. To właśnie zaangażowanie i wzajemne wsparcie tworzą mosty między pokoleniami, ukazując nam, że piękno życia nie jest tylko zarezerwowane dla młodości. W każdym wieku, w każdym jego etapie, odkrywamy głębokie znaczenie, radość i niezliczone okazje do nauki i wzrostu.

- powiedziała Dorota Jaśkowiak, prezes stowarzyszenia Złota Jesień.

- Będąc świadkami wspaniałej działalności Stowarzyszenia Złota Jesień, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zarezerwowaliśmy środki w budżecie gminy Rakoniewice, aby przystąpić do programu "Gmina Przyjazna Seniorom". Wierzę, że ten program otworzy wiele nowych możliwości dla naszych starszych mieszkańców.

- podkreślał Gerard Tomiak, burmistrz Rakoniewic.

W trakcie oficjalnej części odbyły się wystąpienia zaproszonych gości, w tym prezes Doroty Jaśkowiak oraz Michała Zielińskiego, wojewody Wielkopolskiego. Wyjątkowy moment stanowiło uhonorowanie najstarszych członków stowarzyszenia oraz podziękowania dla członków zarządu i zaproszonych gości. Uroczystość została umilona koncertem okolicznościowym Zespołu Pieśni i Tańca Kębłowo.

Po oficjalnej części przyszedł czas na celebrację w mniej formalnej atmosferze. Goście zostali poczęstowani lampką szampana oraz tortem jubileuszowym, upominkiem od burmistrza Rakoniewic. Wieczór zakończyła zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

To wydarzenie stanowiło nie tylko okazję do świętowania 20 lat istnienia stowarzyszenia, ale również do podziękowania wszystkim tym, którzy przez te lata przyczyniali się do jego działalności i rozwoju. Stowarzyszenie "Złota Jesień" w Rakoniewicach to dowód na to, że działania na rzecz społeczności lokalnej przynoszą wymierne korzyści i tworzą trwałe więzi między mieszkańcami.

Jubileusz Stowarzyszenia "Złota Jesień" w Rakoniewicach

od 16 lat
Wideo

Gdyńska Arka postawiła się Treflowi Sopot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto