Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Słocina wspólnie świętowali Dzień Seniora

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Mieszkańcy Słocina wspólnie świętowali Dzień Seniora
Mieszkańcy Słocina wspólnie świętowali Dzień Seniora Ania Borowiak
Wspólne świętowanie Dnia Seniora w Słocinie to już wieloletnia tradycja, dlatego i w tym roku nie mogło zabraknąć okolicznościowego spotkania, podczas którego najstarszym mieszkańcom wsi złożono najlepsze życzenia.

Światowy Dzień Seniora to symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy urodzili się w ubiegłym wieku. Jego celem jest integracja środowiska osób starszych oraz umocnienie więzi międzypokoleniowych. Podobne święta przypominają, że seniorzy są niezwykle ważną grupą społeczną, która wnosi w nasze życie ogromną wartość. Organizatorami wtorkowego spotkania z okazji Dnia Seniora byli sołtys, rada sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Słocinie. W tym roku wydarzenie zgromadziło blisko 100 mieszkańców wsi.

Uczestników spotkania i zaproszonych gości powitała sołtys Słocina, Katarzyna Lusina. Oprócz seniorów na obchodach ich święta zjawili się burmistrz Piotr Hojan, jego zastępca Marcin Brudło, przewodniczący Rady Miejskiej Józef Gawron, wiceprzewodnicząca RM Danuta Grzanowska oraz radny sejmiku woj. wielkopolskiego, Henryk Szymański.

- Nasi seniorzy i państwo jesteście przykładem tego, że na emeryturze można żyć aktywnie. Dziś seniorzy są nowocześni, realizują swoje pasje. Podobnie jest w Słocinie, gdzie seniorzy okazują się nieocenioną siłą. Zawsze są gotowi do pracy, do działania, nigdy nie odmawiają pomocy. Za to chciałbym wam podziękować

- mówił burmistrz Piotr Hojan.

Do najlepszych życzeń dołączyły się również sołtys wsi oraz przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich.

- Życzymy wam dużo zdrowia, uśmiechu i pogody ducha. Moi kochani, wszystkiego najlepszego

- mówiła Zofia Bartkowiak.

Seniorzy otrzymali upominki z okazji swojego święta, a artystyczną niespodzianką był występ zespołu ludowo- kabaretowego Wiaruchna z Urbanowa. Po występie pełnym gwarowych akcentów, odśpiewano gromkie "Sto lat!" i wzniesiono toast za zdrowie wszystkich seniorów.

My natomiast, Drodzy Seniorzy, życzymy Wam spełnienia marzeń, pogody ducha oraz sił na czerpanie z życia pełnymi garściami!

Mieszkańcy Słocina wspólnie świętowali Dzień Seniora

Mieszkańcy Słocina wspólnie świętowali Dzień Seniora

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto