Nasza Loteria

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Grodzisku Wielkopolskim

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Grodzisku Wielkopolskim
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Grodzisku Wielkopolskim Anna Borowiak
„Nad Niemnem” to lektura tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Do akcji tradycyjnie włączyło się Liceum Ogólnokształcące imienia Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim. Fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej czytano na ulicy Szerokiej.

Początek września to kolejna, ogólnopolska edycja akcji Narodowe Czytanie. W sobotnie przedpołudnie, 9 września na ulicy Szerokiej wspólnie przeczytaliśmy i posłuchaliśmy fragmentów znanej powieści autorstwa Elizy Orzeszkowej.

Uczestników spotkania powitała dyrektor grodziskiego "Słowaka", Katarzyna Nowak - Pierszalska. Kilka słów o powieści i jej autorce przestawiła nauczycielka języka polskiego w LO i inicjatorka Narodowego Czytania w Grodzisku, Hanna Mańkowska.

W tegorocznej edycji Narodowego Czytania w Grodzisku Wielkopolskim udział wzięli: grono pedagogiczne i dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego, uczniowie i absolwenci szkoły, przedstawiciele Koła Teatralnego Arlekin oraz przedstawiciele Centrum Kultury Rondo.

Po zakończonej lekturze głos zabrała ponownie dyrektor LO, która podziękowała czytającym, a także uczestnikom, którzy przyjęli zaproszenie na sobotnie wydarzenie. Członkowie Koła Teatralnego Arlekin wyruszyli na ulicę Szeroką, gdzie rozdawali przechodniom cytaty z dzieła Orzeszkowej.

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Grodzisku Wielkopolskim

Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Grodzisku Wielkopolskim

Powieść „Nad Niemnem" przenosi nas nie tylko na wschodnie kresy Rzeczypospolitej i prezentuje piękno krajobrazu i przyrody. To także historia RP przywołana poprzez tematykę Powstania Styczniowego z 1863 roku, od którego minęło 160 lat. Ta książka na stałe utrwaliła się w świadomości czytelników.

od 16 lat
Wideo

Gdyńska Arka postawiła się Treflowi Sopot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto