Nasza Loteria

X Spotkanie Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych w Kamieńcu

OPRAC.:
Ania Borowiak
Ania Borowiak
X Spotkanie Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych w Kamieńcu
X Spotkanie Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych w Kamieńcu Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Kamieńcu
W sobotnie popołudnie, 23 września, w Chacie Biesiadnej w Kamieńcu odbyło się jubileuszowe, X Spotkanie Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych pod nazwą „A mnie jest szkoda lata…”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Kamieńcu.

Aż 11 zespołów z najróżniejszych zakątków Wielkopolski wzięło udział w X Spotkaniu Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych w Kamieńcu. W tym roku swoje artystyczne talenty prezentowali: grupa wokalna „Złota Jesień” z Jaraczewa, zespół „Tęcza” z Piasków, Kapela Podwórkowa „Piaskowianie” z Piasków, „Komorniczanie” z Komornik, „Wesoła Gromada” ze Stęszewa, „Wilkowianie” z Wilkowa Polskiego, „Kokorzynianki” z Kokorzyna, „Tęcza” z Kolska, "Retro” z Borku Wlkp., zespół muzyczny „Takie Chłopaki i…” z Kamieńca oraz zespół „Zgoda” z Kamieńca.

Przybywających spotkanie seniorów „witała muzyka” w wykonaniu zespołu „Takie Chłopaki i…” działającego przy CKiBP pod artystyczną opieką pana Wojtka Pawlewskiego. Dyrektor CKiBP Małgorzata Stachowiak zadedykowała spotkanie wszystkim gościom i gospodarzom, także tym, którzy z różnych przyczyn nie mogli przybyć na imprezę. Wyraziła również nadzieję, że wspólne radosne śpiewanie, a po „popisach scenicznych” biesiadowanie przy suto zastawionych stołach, odbuduje i wzmocni na nowo więzy przyjaźni i artystycznej solidarności.

Wśród gości zaproszonych na X Spotkanie Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych znaleźli się m.in.: wójt gminy Kamieniec Piotr Halasz, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem, przewodniczący Rady Gminy Stefan Strażyński, skarbnik gminy Magdalena Rabiega, druhowie OSP Kamieniec, Parzęczewo i Kotusz, wieloletnia bibliotekarka Ewa Rabiega oraz przyjaciel CKiBP Ryszard Walenciak – „szeryf” z Kościana.

W tym roku zespoły zaprezentowały trzy utwory: piosenkę ludową, biesiadną i tematycznie związaną z kończącym się latem. Wszyscy goście bawili się doskonale, a artystów nagradzano gromkimi brawami. Wszystkie zespoły otrzymały kwiaty, butony, dyplomy, upominki i specjalnie wykonane przez panią Jagodę na tę okoliczność pamiątkowe „szkatułki”. Gościem specjalnym wydarzenia był Krzysztof Ster – piosenkarz, aktor, uznawany za jeden z najlepszych polskich głosów Elvisa Presleya.

Spotkanie było również okazją do złożenia podziękowań i gratulacji z dwóch ważnych okazji. W tym roku bowiem dyrektor CKiBP Małgorzata Stachowiak świętuje 40-lecie pracy zawodowej, a księgowa CKiBP Sylwia Szawerdak - 20-lecie pracy.

Głównym celem tego wydarzenia jest integracja środowiska artystycznego wsi i małych miasteczek, wymiana doświadczeń oraz radość ze spotkania się, wspólnego śpiewania, muzykowania i dobrej zabawy. I po raz kolejny organizatorzy spisali się na medal, zapewniając niezwykłe muzyczne wspomnienia.

X Spotkanie Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych w Kamieńcu

X Spotkanie Zespołów Śpiewaczych i Muzycznych w Kamieńcu

od 16 lat
Wideo

Gdyńska Arka postawiła się Treflowi Sopot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto